Основні переваги
Твердопаливний котел - опалювальний прилад, що працює внаслідок використання твердого палива, такого як вугілля, дрова або пелети. Найчастіше використовуються для опалення приватних будинків, комерційних чи промислових приміщень.
Один з головних плюсів використання твердопаливного котла - це його автономність, що дозволяє бути незалежним від централізованого постачання електроенергії та газу. Твердопаливні котли також славляться своєю надійністю та довговічністю.
Однак, перед вибором твердопаливного котла, необхідно врахувати деякі недоліки, такі як потреба в регулярному обслуговуванні, необхідність видалення золи та попелу. Також, для безперебійної роботи твердопаливного котла, необхідно мати велику площу для зберігання палива.
-
Незалежність
Використання твердого палива дозволяє бути незалежним від централізованого постачання електроенергії та газу
-
Потужність
Твердопаливні котли можуть мати потужність від 7 кВт для невеликих будинків та для котелень до 1000 кВт
-
Надійність
Твердопаливні котли мають просту конструкцію, що знижує ризик виникнення несправностей
-
Універсальність
Твердопаливні котли використовують для приватних будинків, комерційних або промислових приміщень
Залишились питання?
Ви отримуєте:
- Підбір обладнання
- Професійний монтаж
- Сервісне обслуговування
- Офіційну гарантію від виробника
- 1
- 2
- 3
Досвід
З 2005 року на ринку, понад 1000 реалізованих об’єктів та сотні щасливих клієнтів
Гарантія
На усю техніку придбану в нас ви отримуєте офіційну гарантію від виробника
Монтаж
Власні бригади інсталяторів з великим досвідом для проведення якісного монтажу
Сервіс
Проведення сервісного обслуговування опалювальної та кліматичної техніки
Послуги які ви отримаєте
Зворотний зв'язок
Твердопаливні котли
Опалення будинку твердопаливним котлом – це можливість стати незалежним від централізованої подачі газу чи електроенергії, створити надійну, довговічну та ефективну систему обігріву дач, котеджів, промислових і виробничих приміщень.
Котли на тверде паливо – це найбільш поширений тип опалювальних пристроїв, представлений у різних модифікаціях і на будь-який бюджет. Основною їх перевагою є універсальність, тому що можуть працювати на вугіллі, дровах, пелетах та інших видах твердого палива.
Але твердопаливні агрегати потребують постійного довантаження палива у процесі експлуатації та періодичної чистки від сажі. Також потрібно постійно заготовляти паливо, а для його зберігання необхідне приміщення, бажано, крите й сухе, тому що деякі види котлів дуже примхливі до якості та вологості горючих матеріалів.
Види та особливості агрегатів
В залежності від конструкції та принципу дії, розрізняють 3 основних типи обладнання для системи опалення:
- Звичайні котли на дрова. Найдешевші опалювальні пристрої з невисоким ККД (70-80%), зазвичай, зі сталевим теплообмінником 3-5 мм, без якихось спеціальних технологій горіння, які виділяють тепло при спалюванні палива. Котел дровяний може оснащуватись чавунною варильною плитою, на якій можна готувати та розігрівати їжу. Агрегат працює переважно на дровах і вугіллі. Процес горіння на одному завантаженні дров триває приблизно 4-6 годин, вугілля – 8-12 год.
- Твердопаливні котли тривалого горіння оснащені багатоходовим теплообмінником і водяними колосниками, тому ефективніше відбирають тепло з димових газів. Ці моделі вже укомплектовані автоматикою (блок управління + вентилятор). Можлива установка форсунок для подачі кисню в топку. Така комплектація забезпечує високий ККД (85%-90%) внаслідок менших тепловтрат, контроль температури у приміщенні з точністю до 1 градуса та підвищення тривалості горіння палива: 8-20 годин на дровах, 1-2 доби на вугіллі.
- Пелетні – це максимально автоматизовані твердопаливні агрегати з ККД 90-96%, які потребують мінімум уваги, адже процес горіння на одному завантаженні складає 3-5 днів (тривалість горіння залежить від об’єму бункера). Працюють на пелетах, агропелетах, дрібному вугіллі горошку 5-25 мм.
Як вибрати котел
Визначившись з типом агрегату, переходимо до вибору конкретної моделі. Потужність – основний параметр. Так, наприклад, твердопаливні котли на 100 м2 приміщення мають бути потужністю умовно 10 кВт. Плюс треба взяти з запасом 20% (враховуємо тепловтрати через утеплення будинку, якість палива, ККД).
Товщина сталі стінок теплообмінника – ще один важливий критерій, яким часто нехтують. Адже чим товще стінка, тим довше служитиме агрегат: 3 мм – 3-6 років, 4 мм – 7-12 р, 5-6 мм сталі – від 12 р і більше.
Компанія «Тепло Експерт» пропонує придбати сучасні твердопаливні котли українського виробництва за доступною ціною. Також пропонуємо послугу встановлення твердопаливного котла на об’єкті замовника у Тернополі та області. Телефонуйте, і ми підберемо обладнання під конкретний випадок.